Festyn Rodzinny Niezapominajka 2018 - Pod Polskim Niebem - relacja

2018-06-09


3 czerwca 2018 r., w niedzielne popołudnie, po raz kolejny w Pcimiu odbyła się impreza plenerowa „Niezapominajka 2018”. Hasło tegorocznego festynu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „TALENT„ oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Pcimiu brzmiało: „Pod polskim niebem”. W organizację i przebieg imprezy włączyli  się także rodzice uczniów jedynki, którzy wraz z nauczycielami prowadzili kawiarenkę.

Festyn rozpoczął się o godzinie 14.00 na terenie Kompleksu Sportowego „Pcimianka” uroczystym powitaniem wszystkich przybyłych. Głównym celem „Niezapominajki” jest utrwalanie rodzimych tradycji, ochrona środowiska naturalnego oraz promowanie młodych talentów, toteż nie zabrakło występów o charakterze patriotycznym, a także akcentów ekologicznych. Tradycyjnie już, przed licznie zgromadzoną publicznością wspaniale zaprezentowali się wychowankowie Przedszkoli Nr 1 i Nr 2 w Pcimiu oraz przedszkolaki z Pcimia Suchej. Widzowie mogli podziwiać występy Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Pcimianie”, pokaz tanecznego układu w wykonaniu cheerleaderek INFINITY oraz przedstawienie w wersji anglojęzycznej przygotowane przez podopiecznych GOKiS w Pcimiu. Uczniowie oddziałów gimnazjalnych SP nr 1  wykazali się talentem aktorskim, prezentując się w inscenizacji bajki pt. „Kot w butach”. Gromkimi brawami zostali nagrodzeni młodzi wokaliści – laureaci konkursu pieśni patriotycznej oraz adepci Studia Piosenki Rozrywkowej. Imprezę uatrakcyjnił koncert młodzieżowej orkiestry dętej działającej przy OSP Pcim. W czasie festynu rozstrzygnięto również konkursy: plastyczny i fotograficzny, a zwycięzcom wręczono atrakcyjne nagrody ufundowane dzięki hojności sponsorów.

Organizator składa podziękowania dla Wójta Gminy Pcim Piotra Hajduka za udzielone wsparcie przez Gminę Pcim dla niezapominajkowego projektu oraz Dyrektora Krakowskiego Banku Spółdzielczego Oddział w Pcimiu Rafała Hodurka za sponsoring  imprezy. Podziękowania również dla rodziców i nauczycieli ze szkół oraz przedszkoli, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pcimiu, Orkiestry Dętej OSP Pcim za udział w programie i pomoc w jego realizacji.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „TALENT”


Kompleks Sportowy Pcimianka - 3 czerwca 2018 r. od godz. 14:00 - Zapraszamy!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl