Mistrzostwa Małopolski w Mini Siatkówce Kinder + Sport - Brąz dla AMS Pcim

2018-05-22


W dniu 19.05 br. w Nowym Sączu dwie drużyny AMS Pcim walczyły w finale województwa małopolskiego Kinder + Sport w kat. dwójek dziewcząt (rocznik 2007). Pierwsza drużyna w składzie Nikola Hajdas (SP1 Stróża), Justyna Madej (SP3 Pcim) stanęła na „trzecim stopniu” podium pokonując 2:0 drużynę MKS MOS Wieliczka.  Druga drużyna (rok młodsza) w składzie Gabriela Gałka (SP1 Pcim), Emilia Pietrzyk (SP3 Pcim) uplasowała się na 21 miejscu. Dziewczynki z pierwszej drużyny I  i II etap zakończyły na 1 miejscu. Następnie w półfinale zmierzyły się z drużyną Salosu Staniątki, gdzie nieznacznie uległy w tie-breaku 11-9. Pozostała walka o 3 miejsce, gdzie ponownie rywalizowały z drużyną MKS MOS Wieliczka, zakończyła się powtórnie zwycięstwem. Tego dnia za dziewczynkami z AMSu uplasowały się drużyny m.in. UKS 22 Kraków, Ekstrim Gorlice, Radwan Sport Kraków, SMS Dalin Myślenice czy Dunajec Nowy Sącz. Jest to pierwszy (historyczny) medal Mistrzostw Małopolski dla AMS Pcim, który swoją działalność prowadzi zaledwie od 2015 roku. Należy także wspomnieć, że dzień później drużyna chłopców w kat. trójek równie dobrze się spisała i zajęła wysokie 7 miejsce pozostawiając w pokonanym polu takie drużyny jak AS Niepołomice, Sparta Kraków czy Wawel Kraków. Drużyna wystąpiła w składzie Jan Tupta, Szymon Kozak, Miłosz Kubic, Jakub Pieron/kontuzja (wszyscy SP3 Pcim) oraz Wiktor Motyl (SP1 Pcim).
Wszyscy finaliści zasługują na szczególne słowa uznania za rywalizację w większości z zespołami, w których dzieci uczęszczają do klas sportowych czy działają Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Gratulujemy!

Akademia Małego Sportowca


Trzy drużyny w finale wojewódzkim Kinder + Sport!!!

Tegoroczne eliminacje Kinder+ Sport – Mistrzostwa Polski Mini Siatkówki przyniosły wiele emocji. Znakomicie zaprezentowali się podopieczni AMS Pcim. W turniejach eliminacyjnych nasz klub reprezentowało ponad 40 siatkarzy i siatkarek! Co więcej, aż 3 zespoły uzyskały awans do Finałów Wojewódzkich, które będą rozgrywane pod koniec maja. Nasi zawodnicy rywalizowali w większości z zespołami, w których dzieci uczęszczają do klas sportowych czy działają Siatkarskie Ośrodki Szkolne były to m.in. MKS Andrychów, Setbol Oświęcim, UMKS Kęczanin Kęty, TS Wisła Kraków, UKS 22 Kraków, Sparta AGH Kraków, PMOS Chrzanów. Tym bardziej wielkie słowa uznania dla naszych zawodników. Eliminacje podzielone były na 3 strefy (Małopolska Zachodnia, Centrum, Małopolska Wschodnia). Nasze zespoły rywalizowały w strefie Małopolska Zachodnia. Najlepsze miejsce wywalczyły dziewczęta w kat. dwójki – II miejsce AMS Pcim I Nikola Hajdas (SP1 Stróża), Justyna Madej (SP3 Pcim) oraz VII miejsce AMS Pcim II Gabrysia Gałka (SP1 Pcim), Emilka Pietrzyk (SP3 Pcim) natomiast w wśród chłopców w kat. trójki – VI miejsce AMS Pcim II Wiktor Motyl (SP1 Pcim), Jakub Pieron/Miłosz Kubic, Szymon Kozak, Jan Tupta (wszyscy SP3 Pcim). Co warte podkreślenia kolejne 3 drużyny były blisko awansu, zajmując miejsce tuż za miejscem premiowanym do awansu. Serdecznie Gratulujemy i z optymizmem patrzymy na Finał Mistrzostw Małopolski.

Akademia Małego Sportowca


Szczegółowe Wyniki eliminacji Kinder + Sport!

Kat. Dwójki Dziewcząt - awans 8 zespołów:
2. AMS Pcim I (N. Hajdas, J. Madej)
7. AMS Pcim II (G. Gałka, E. Pietrzyk)
9. AMS Pcim VI (G. Tyrpuła, M. Płoszczyca)
26. AMS Pcim IV (W. Bzowska, A. Piwowarczyk)
33. AMS Pcim V (W. Zwijacz, N. Figuła, O. Flazik)
36. AMS Pcim VI (J. Proszkowiec, O. Walkowicz, K. Mleczek)
Ilość drużyn: 57 startujących.

Kat. Dwójki Chłopców - awans 8 zespołów:
17. AMS Pcim I (J. Bębenek, A. Tupta)
31. AMS Pcim II (D. Mirochna, J. Kamiński)
Ilość drużyn: 43 startujących.

Kat. Trójki Dziewcząt - awans 6 zespołów:
8. AMS Pcim (M. Tupta, O. Gałka, M. Motyka, M. Jędrysek)
Ilość drużyn: 23 startujących.

Kat. Trójki Chłopców - awans 8 zespołów:
6. AMS Pcim II (J. Pieron, J. Tupta, S. Kozak, W. Motyl)
9. AMS Pcim I (M. Kubic, O. Bzowski, M. Dyrda)
19. AMS Pcim III (S. Ulman, A. Klimas, B. Róg, K. Wiśniewski)
Ilość drużyn: 26 startujących.

Kat. Czwórki Dziewcząt - awans 4 zespoły:
7. AMS Pcim (K. Kozak, A. Jędrysek, M. Ulman, A. Pawlik)
Ilość drużyn: 15 startujących.

Kat. Czwórki Chłopców - awans 6 zespołów:
12. AMS Pcim (W. Hajdas, J. Dziadkowiec, P. Zięba, K. Kozak, A. Ulmaniec)
Ilość drużyn: 19 startujących.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl