Rolniku, złóż eWniosek już teraz! Biura ARiMR zapraszają do godz. 18.00

2018-04-23


Jeszcze przez niespełna miesiąc, do 15 maja, rolnicy mogą wnioskować o dopłaty bezpośrednie, w tym roku obowiązkowo przez internet. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

- Małopolska jest wprawdzie w czołówce krajowej pod względem ilości złożonych wniosków, ale jeszcze sporo ich brakuje. Do 20 kwietnia zarejestrowano 75 tysięcy, a rokrocznie w naszym województwie o płatności wnioskuje ok. 119 tys. rolników. Z doświadczenia wiemy, że teraz rolnicy rozpoczęli prace polowe i biurokrację pozostawiają na ostatnie dni, tuż przed zakończeniem terminu, który upływa 15 maja. – mówi dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie, Adam Ślusarczyk.  – Wówczas mogą pojawić się w biurach powiatowych kolejki chętnych do skorzystania z pomocy technicznej naszych pracowników. Chcemy tego uniknąć. Dlatego do końca kampanii, czyli do 15 maja, biura są czynne codziennie do godz. 18. Tylko w długi weekend, od 30 kwietnia do 4 maja, będziemy pracować od 7.30 do 15.30.

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju.

Osobom, które nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności pomocą służą eksperci z ośrodków doradztwa rolniczego.

Rolnicy, którzy złożą wnioski po 15 maja, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.


Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Jest to związane z rozporządzeniem KE z 2014r., które nakazuje krajom członkowskim wdrożenie tzw. geoprzestrzennego formularza wniosku. Wnioski składane będą wyłącznie w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl. Od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których rolnicy będą mogli - z pomocą pracowników- skorzystać z aplikacji eWniosekPlus.

Wójt Gminy Pcim informuje, że w Urzędzie Gminy Pcim pełniony jest dyżur pracownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, który świadczy pomoc techniczną dla rolników składających wnioski o dopłaty przez Internet.

Dyżury pełnione są w dniach: poniedziałek, środa i czwartek od godziny 8.00 - 13.00 w Urzędzie Gminy Pcim, pokój nr 17.

Zapraszamy!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl