Czy piraci na Karaibach istnieli naprawdę?

2018-03-22


Czy Piraci z Karaibów istnieli naprawdę? Pytanie to bardzo ciekawiło dzieci ze świetlicy środowiskowo-kulturalnej w Stróży. W dniach od 19 do 21 marca na zajęciach pt „Wyprawa piracka na Karaiby” dzieci dowiedziały się, które postacie z popularnego filmu żyły naprawdę. Przy okazji poznały też wyspy wchodzące w skład Karaibów, zwierzęta tam żyjące oraz roślinność typową dla tych wysp.

Z przyniesionych pudełek prześcigając się w pomysłowości dzieci przygotowały własne statki pirackie. Zorganizowaliśmy bitwę piracką, malowanie twarzy, pokaz slajdów oraz obejrzeliśmy bajkę „Piraci” z której dowiedzieliśmy się że prawdziwy skarb to nie zawsze złoto…. Dzięki takim zajęciom, dzieci ćwiczyły kreatywność, poznawały nowe miejsca i po prostu wspaniale się bawiły.

tekst i foto: opiekun świetlicy Magdalena Stopka

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl