3 DNI Z ŻYCIA ŚWIETLICY KULTURALNO-ŚRODOWISKOWEJ W STRÓŻY

2018-02-08


Skąd wzięła się nazwa popularnej pizzy Margarita?

Jakie składniki  pizzy symbolizują flagę Włoch?

Dzieci ze świetlicy kulturalno-środowiskowej w Stróży już to wiedzą.  Przez trzy dni od 5.02 do 7.02.2018 poznawały troszkę dobytku i kultury tego państwa. Zajęcia pod nazwą „Trzy dni z życia Włoch”, bardzo im się spodobały,  a dzieci w zamian za to okazały naprawdę duże zaangażowanie. W pierwszym dniu oglądaliśmy pamiątki, zdjęcia, muszelki, książki - przyniesione przez dzieci. Mieliśmy np.: torebkę dziewczęcą prosto z miasta Romea i Julii – Werony. Wiele pamiątek z wprost z Wenecji, Rzymu oraz muszelki znalezione nad Adriatykiem. Wiele ciekawostek i fotografii,  kto nie miał pamiątek wykazał się kreatywnością i przyniósł przetłumaczone słówka lub namalował flagę Włoch. Kolejny dzień upłyną nam na pokazie slajdów. Przygotowane prezentacje dotyczyły tradycyjnych włoskich potraw, zabytków i ciekawych miejsc. Zakończeniem naszej trzydniowej przygody było zrobienie i upieczenie na naszej świetlicy pysznej pizzy. Dzieci wspaniale się bawiły, pizza smakowała jak nigdy- bo każdy robił ją sam, co niektórzy zabrali po kawałeczku pizzy dla rodziców.  Było ciekawie, wesoło i smakowicie.

tekst, foto opiekun świetlicy Magdalena Stopka

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl