Podegrodzie...po kolędzie!

2018-02-02


foto MCK Sokół

Podegrodzie i …po kolędzie!

Czy wyobrażacie sobie żeby w drużynowym konkursie w skokach narciarskich na pierwszym stopniu podium stanęło aż siedem drużyn? Niemożliwe. Szczęśliwie kultura, muzyka i  tradycyjne kolędowanie ma swoje prawa, bo aż tyle zespołów otrzymało pierwsze miejsca na 21.  Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu. Wśród utytułowanych znalazła się Dziecięca Grupa Kolędnicza "z Gwiazdą" z Trzebuni. To kolejny sukces, po tym jak nasi mali kolędnicy awansowali na to wydarzenie zdobywając główną nagrodę na powiatowym przeglądzie w Dobczycach.

- Nie sztuką jest zwyciężyć, ale sęk w tym, by je powtórzyć i zaprezentować się na jak najwyższym poziomie ponownie, a naszym małym Trzebunianom to się udało, co cieszy niezmiernie – mówi Piotr Hajduk, Wójt Gminy Pcim.

Ukłony jeszcze głębsze należą się ponownie dla przygotowujących grupę, czyli Danuty i Józefa Oskwarków.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniach 27-28 stycznia.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl