Bezpieczny System Powiadamiania Gminy Pcim - SISMS


Gmina Pcim uruchomiła bezpłatną aplikację „BLISKO” dedykowaną dla każdego posiadacza smartfona. Za jej pomocą mieszkańcy Gminy Pcim, którzy zainstalują ją na telefonach, w kilka sekund dowiedzą się o nadchodzącym w gminie zagrożeniu lub wydarzeniu. Czy to będzie gradobicie, powódź, czy karambol - będą o tym na bieżąco informowani. Podobnie szybko dowiedzą się o planowanych w gminie imprezach i sprawach wpływających na ich komfort życia.

Aplikacja „Blisko” to jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS, za pomocą którego można otrzymać informacje, dotyczące m.in. występujących niepokojących zdarzeń czy spraw, które interesują mieszkańców.
System SISMS to narzędzie, dzięki któremu możemy błyskawicznie dotrzeć do mieszkańców. Do zarejestrowanej osoby wysyłamy ostrzeżenie lub inne informacje o zagrożeniach w formie publikacji w aplikacji „Blisko”, którą można za darmo pobrać i zainstalować w swoim telefonie.

Oprócz ostrzeżeń użytkownik aplikacji „Blisko” może zadeklarować, że chce otrzymywać informacje o ważnych wydarzeniach dotyczących tylko jego miejscowości, związanych z wydarzeniami, kulturą, sportem, promocją, utrudnieniami komunikacyjnymi czy sprawami społecznymi

Jak korzystać z systemu SISMS?
Wejdź na stronę https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/069e8e07/GminaPcim
Wpisz w wyszukiwarce swoją gminę: Pcim
Jeśli masz smartfona, pobierz bezpłatną aplikację Blisko.

Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują (powiadomienia będą przychodzić tyko z wybranych serwisów). W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji.

Serwisy gminne, które są dostępne w zakładce Gmina Pcim, to:
Komunikaty – Ostrzeżenia, informacje bieżące o prowadzonych w Gminie Pcim inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach, a także informacje dotyczące kultury, promocji gminy i turystyki.
Pcim – Ostrzeżenia, informacje bieżące o prowadzonych tylko w Pcimiu inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach, a także informacje dotyczące kultury, promocji i turystyki.
Stróża – Ostrzeżenia, informacje bieżące o prowadzonych tylko w Stróży inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach, a także informacje dotyczące kultury, promocji i turystyki.
Trzebunia – Ostrzeżenia, informacje bieżące o prowadzonych tylko w Trzebuni inwestycjach, planowanych spotkaniach z mieszkańcami, konsultacjach społecznych i innych ważnych dla mieszkańców wydarzeniach, a także informacje dotyczące kultury, promocji i turystyki.

W aplikacji „Blisko” można również włączyć inne powiadomienia:
– Child Alert – ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci,
– RSO – czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko,
– Wyłączenia prądu – informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu z dokładnością do ulicy i numeru bloku (po podaniu nazwy ulicy i numeru),
– Jakość powietrza – komunikaty o jakości powietrza dowolnie wybranej stacji (należy wybrać z listy dostępnych stacji).

Aplikacja jest darmowa, a korzystanie z niej całkowicie bezpłatne. Komunikator wymaga jedynie połączenia z internetem. Aplikację można pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę „Blisko”.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl