VIII Techniczno-Sprawnościowe Mistrzostwa Małopolski w Taekwondo Olimpijskim - relacja

2017-12-04


2 grudnia w Stróży Gmina Pcim odbyły się VIII Techniczno-Sprawnościowe Mistrzostwa Małopolski w Taekwondo Olimpijskim. W mistrzostwach wzięło udział 5 drużyn: z Zakopanego , Chabówki, Spytkowic, Stróży i Pcimia. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach technicznych i w konkurencji Poomse Indywidualnym w którym  zawodnicy wykonują  jedno poomse  zgodne ze stopniem kup.
Sędziom Głównym zawodów był Pan Kazimierz  Stożek a Kierownikiem zawodów Aksamit  Wojciech.

Zawody rozpoczął Wójt Gminy Pcim Pan Piotr Hajduk witając gości i życząc zawodnikom sukcesów na zawodach. Wójt  wręczył podziękowania dla Pana Kazimierza Stożka za wieloletnią pracę z dziećmi trenując je w Taekwondo Olimpijskim na terenie Gminy Pcim, a także honorowy tytuł „Mistrza Familii” oraz czarny pas Panu Ludwikowi Kozak w uznaniu za działalności na rzecz społeczności Taekwondo w Gminie Pcim. Nie zabrakło tez gości specjalnych jak co roku i tym razem Patronat Honorowy zawodów objął Poseł na sejm Jarosław Szlachetka,  który przybył ze swoją rodziną kibicować zawodnikom, bardzo dziękujemy że od wielu lat zawsze towarzyszy zawodnikom na zawodach.

Zawodnicy otrzymywali medale w poszczególnych konkurencjach natomiast wspólnie walczyli o puchary drużynowe. W tym roku drużyna z Pcimia zajęła pierwsze miejsce.Gratulujemy!

Zgodnie z ideą zawodów w okolicy dnia Św. Mikołaja i tym razem nie mogło zabraknąć upominków dla wszystkich zawodników i dzieci kibicujących na trybunach.  Serdeczne podziękowania sponsorom  Firmie AG System Sp. z o.o  z Krakowa.  Wesoła atmosfera udzieliła się wszystkim dzięki  Panu Robertowi Bylicy , który zawsze prowadzi turniej i zagrzewa zawodników do rywalizacji a kibiców do kibicowania. Szczególne podziękowania należą się rodzicom zawodników za zaangażowanie, organizację zawodów i wyśmienitą atmosferę.

Joanna Ambroży

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl