Uczniowie z Trzebuni w Białym Dunajcu w ramach Bezpieczna +

2017-11-22


W dniach od 17 - 19 listopada 2017 roku w ramach realizacji projektu "Bezpieczna+" 35 uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Trzebuni przebywali w Białym Dunajcu na wyjździe studyjnym. Wyjazd był bardzo owocny i pracowity dla uczniów. W ramach wyjazdu uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcia do filmu Legendy Kliszczackie oraz zajęć instruktażowych chemii i fizyki. projekt Bezpieczna + zakłada, iż uczniowie będą umieli dzielić się swoją wiedzą. Uczniowie dzielą się na 2 grupy Klub Filmowca i Klub Naukowca (fizyka i chemia). Klub Filmowca ma za zadanie nakręcić filmy pt Legendy Kliszczackie natomiast Klub Filmowca ma za zadanie nakręcić doświadczenia z fizyki i  chemii w postaci filmów, które mogą być wykorzystane na zajęciach lekcyjnych. takich jak fizyka i chemia celem łatwiejszego zrozumienia tematu pozostałych uczniów.
Podczas owocnego pobytu uczestników projektu uczniowie ochoczo przystąpili do działań projektowych ich wkład oraz zaangażowanie widoczne było na każdym kroku. Chcemy pokazać nasze zaangażowanie we wspaniałe przedsięwzięcie, wszystko nam wychodzi jest cudownie i wspaniale to najczęciej wyrywające się słowa z ust młodych ludzi. Integracja zespołów projektowych pokazała, iż naprawdę młodzi ludzie bardzo jednoczą się wokół postawionego celu. W Białym Dunajcu nie zabrakło również zajęć integracyjno - odprężających jak Pogodne wieczorki, wyjazd na ciepłe źródła do Szaflar oraz wspólna wycieczka do Zakopanego połączona ze zwiedzaniem miasta. Serdeczne podziękowania składam Państwu Jerzemu i Halinie Guto właścicielom ośrodka za udostępnienie eksponatów i wnętrza ośrodka celem wykorzystania ich w wykonaniu zdjęć filmowych do Legend Kliszczackich. Podziękowania składam nauczycielom - trenerom za prowadzenie zajęć z uczniami pani Dorocie Ruśkowskiej - Misztal, Marcelinie Baran - Czesnowskiej i Izabeli Grzesik. Projekt  Bezpieczna + realizowany jest w w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Wsparcie finansowe do projektu wynosi 13 700 złotych.
Szkolny Koordynator Projektu
Wicedyrektor Szkoły
Adam Pawlikowski

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl