XVII KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

2017-11-27


Szanowni Dyrektorzy,

Katecheci, Nauczyciele i Rodzice

 

Początki państwowości naszego narodu sięgają chrztu pierwszego władcy Polski Mieszka. Jakoś znamiennie państwowość łączy się z chrześcijaństwem. Podobnie i tradycje naszego narodu związane są z rokiem liturgicznym. Do nich z pewnością należą tradycje kolędowania i wykonywania szopek. W zbliżającym się roku 2018 będziemy z wielką wdzięcznością Bogu, świętować 100-u lecie odzyskania Niepodległości. Jest to wydarzenie wyproszone przez całe pokolenia naszych przodków, którzy walcząc w powstaniach i na frontach I wojny światowej, poprzez poetów i artystów, poprzez robotników i pracujących na roli, wywalczyli długo oczekiwaną niepodległość.

 

Naszemu pokoleniu należy się dalej kontynuować to dzieło, rozwijając duchowe dziedzictwo i pomnażając to, co stanowi o wielkości i sile naszego narodu, a tym niewątpliwie jest dar wiary stojący u początków naszej państwowości. Chciejmy się włączyć w ten nurt poprzez solidną naukę, pracę i moralny rozwój, a plany i pragnienia wielkości mające mieć zwieńczenie w świętości każdego z nas, niech się zawrą w twórczej pracy przy kolejnej edycji Konkursu Szopek.

Niniejszym, Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży Dekanatu Mogilany oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Turystyczna Podkowa”, organizujemy

 

XVII Konkurs Szopek Tradycyjnych i Krakowskich

 

dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz dla całych rodzin.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, a Was Szanowni Katecheci, Nauczyciele i Rodzice prosimy o zainteresowanie dzieci i młodzież tym wydarzeniem.

ks. Henryk Kamiński

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl