Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2017: rocznik 2002-2004

2017-11-08

W dniach 25 – 30 października 2017 odbył się etap gminny IMS w Mini Siatkówce w kat. dziewcząt i chłopców organizowany przez Akademie Małego Sportowca.W turnieju uczestniczyło ponad 80 dzieci ze szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z terenu Gminy Pcim podchodzących do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Wójt Gminy Pcim. Zwycięzcy uzyskali awans do etapu powiatowego.

________________________________________
Do rozgrywek w kat. chłopców przystąpiły 4 szkoły: Sp1 Pcim, Sp3 Pcim, Sp1 Stróża, Sp3 Stróża. Zawody odbyły się 25 października na sali gimnastycznej SP3 Pcim. Chłopcy toczyli zacięte mecze, pojawiały się niespodziewane wyniki, ale tego dnia najsilniejsza okazała się reprezentacja SP1 Pcim, która zwyciężyła w każdym meczu bez straty seta. Pozostałe trzy zespoły miały tyle samo punktów, zwycięstw i o kolejności decydował lepszy stosunek setów.
Wyniki rywalizacji chłopców:
I m-ce  SP1 Pcim
II m-ce SP1 Stróża
III m-ce SP3 Pcim
IV m-ce SP3 Stróża

________________________________________
Do rozgrywek w kat. dziewcząt przystąpiły także 4 szkoły: Sp1 Pcim, Sp3 Pcim, Sp1 Stróża, Sp3 Stróża. Zawody odbyły się 30 października na sali gimnastycznej SP3 Stróża. Od początku zawodów widać było, że dwie szkoły będą walczyć o zwycięstwo i dwie kolejne o miejsce 3-cie. Najlepiej tego dnia prezentowała się drużyna dziewcząt Sp1 Stróża i tylko ich własne błędy mogły pozbawić zwycięstwa w tej kategorii. Jednak dziewczęta z SP1 Pcim postawiły wysoko poprzeczkę i dopiero seria błędów w tie-breaku pozwoliła SP1 Stóża cieszyć się z końcowego wyniku. W meczu o 3 miejsce zwyciężyła SP3 Stróża nad SP3 Pcim.
Wyniki rywalizacji dziewcząt:
I m-ce  SP1 Stróża