LOBO MAŁA LIGA SIATKÓWKI

2017-11-03

Młodzi adepci siatkówki 21 października 2017 roku zainaugurowali zmagania w Lobo Mała Liga Siatkówki w hali sportowej w Stróży, których organizatorem jest Akademia Małego Sportowca przy współpracy z GOKIS Pcim. Na polu sportowych rozgrywek w 5 kategoriach walczyło blisko 100 dzieci nie tylko z terenu Gminy Pcim, ale także okolicznych miejscowości. W trakcie zawodów rozegrano 111 meczy na zmodernizowanej Hali Sportowej co było możliwe dzięki zamontowaniu instalacji pozwalającej ułożenie siatki wzdłuż hali, za co gorące podziękowania organizatorzy składają Panu Wójtowi Piotrowi Hajdukowi. Rozgrywki będą się toczyć w systemie turniejów Ligowych od października do czerwca z podziałem na poszczególne ligi w ramach danej kategorii. Za występ w danej lidze dzieci zbierają punkty, które na turnieju finałowym (czerwiec) najlepszej ósemce w danej kategorii pozwolą zawalczyć o miejsca 1-4. Turniejów Ligowych zaplanowanych jest 6 dzięki czemu dzieci będą zaangażowane w rozgrywki przez cały rok szkolny. Turniej  kwalifikacyjny odznaczający się rekordową dotychczas ilością dzieci biorących udział, zaliczamy do jednych z najbardziej udanych pod względem zaciętości meczy, frekwencji i dopingu. Liczymy, że na kolejnym turnieju w Listopadzie będzie jeszcze lepiej.

Poniżej przedstawiamy wyniki wraz z podziałem na ligi:

Akademia Małego Sportowca