Złote Gody

2017-10-20

W dniu 17 października 2017 r. odbyła się uroczystość, podczas której Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk, w imieniu Prezydenta RP, nadał parom małżeńskim, „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medal nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

Wtorkową uroczystość poprzedziła msza święta odprawiona w intencji Jubilatów, przez Proboszcza pcimskiej parafii księdza dr Lucjana Pezdę.

Jubilatom wręczono również legitymacje, pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.

Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk wyraził swój podziw i uznanie dla Jubilatów oraz życzył długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz wszelkiej pomyślności. W imieniu Rady Gminy Pcim życzenia Jubilatom złożył  Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Bzowski.

Uroczyste spotkanie zostało umilone śpiewem i tańcami zespołu regionalnego „Pcimianie” oraz występem dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Pcimiu.

Podczas uroczystości Jubilaci dzielili się wspomnieniami ze wspólnie przeżytych lat, ciesząc się, że mimo różnych trudności zawsze mogli liczyć na siebie.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Pary udekorowane za „Długoletnie Pożycie Małżeńskie”:
Teresa i Edward Brytańczyk.
Władysława i Ludwik  Daniel.
Maria i Stanisław Hajduk.
Stanisława i Józef Hodurek.
Maria i Edward Kolbiarz.
Maria i Ludwik Kozak.
Józefa i Jan Kruźlak.
Stefania i Ludwik Luberda.
Stanisława i Józef Muniak.
Zofia  i Wiesław Migdał.
Maria i Stanisław Rogowiec.
Helena i Kazimierz Sraga.
Helena i Zdzisław  Ścibiór.
Maria i Kazimierz Trojan.
Anna i Jan Ulman.
Janina  i Jan  Wątor.
Helena i Sebastian Wojciaczyk.
Anna  i Jan Zduń.
Anna i Andrzej Zięba.