Teatrzyk pt. "Jaś i Małgosia" w placówkach oświatowych w Gminie Pcim

2017-10-10


Wiedząc jak ważna jest świadomość ekologiczna społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci, które przeniosą dobre nawyki w dorosłość, Gmina Pcim  przy współpracy ze Studiem Teatralnym  Sztuka z Trzebini zorganizowała  program edukacyjny o tematyce ekologicznej w formie 45 minutowego przedstawienia teatralnego  pt. „Jaś i Małgosia” w  placówkach  oświatowych  w Gminie. Przedstawienia te odbyły się w dniach  14 i 15 wrzesień 2017 dla następujących szkół:
1.    Szkoła Podstawowa nr 1 w Pcimiu  - klasy I oraz 6-latki z Przedszkola Samorządowego  nr 1  i nr 2 w Pcimiu  
2.    Szkoła Podstawowa nr 3 w Pcimiu – klasy I-III  oraz grupa 6-latków
3.    Szkoła Podstawowa nr 3 w Stróży- klasy I-III , 6- latki  oraz klasy I-III ze SP nr 1  w Stróży
4.    Szkoła Podstawowa w Trzebuni  – klasy I-III  oraz grupa 6-latków

Edukacja teatralna miała istotne znaczenie, ukształtowała świadomość inną niż ta, którą budują środki masowego przekazu. W fabułę spektaklu wplecione były podstawowe terminy i pojęcia ekologiczne. Dzieci poznały  istotne treści dotyczące troski o czystość środowiska.
Spektakle dały wiele radości małym widzom,  dzieci spędziły razem  z „ teatrzykiem” wspaniałe chwile.

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl