Żołnierze w walce z koronawirusem!

2020-11-19

Od 257 dni 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej walczy z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie województwa małopolskiego. W chwili obecnej razem
z żołnierzami Wojsk Lądowych: 6 Brygady Powietrznodesantowej, 5 batalionu dowodzenia, Dowództwa Garnizonu Warszawa i Sił Powietrznych: 8 Bazy Lotnictwa Transportowego:

działamy w 37 szpitalach na terenie Małopolski wspierając:

• informatyczną bazę danych w obszarze posiadanych przez szpitali łóżek covidowych;
  • ­pobieramy wymazy w 15 szpitalach, średnio ponad 1500 wymazów dziennie;
  • mierzymy temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitali;
  • wykonujemy zadania administracyjno – logistyczne.

- wspieramy 61 komisariatów Policji monitorując wspólnie z policjantami osoby objęte kwarantanną, od połowy października sprawdzono już niemal 195 000 adresów, ponad 10 000 adresów dziennie.

- działamy na rzecz Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Krakowie,  Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – epidemiologicznej oraz powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych województwa małopolskiego.

- rozwozimy obiady w ramach akcji „Obiad dla bohatera” oraz utrzymujemy kontakt z 33 weteranami walk o wolna Polskę.

Łącznie w całość przedsięwzięcia zaangażowanych jest ponad pół tysiąca żołnierzy.

Zaangażowanie 11 MBOT w powiecie myślenickim:

• wydzielamy 2 żołnierzy do pobierania wymazów w Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach;
  • wydzielamy 3 żołnierzy do aktualizacji bazy danych dostępności łóżek covidowych w Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
    w Myślenicach;
  • wydzielamy 1 żołnierza do współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w m. Myślenice:
  • wydzielamy 3 żołnierzy OT do monitorowania kwarantanny we współpracy
    z Policją z powiatu myślenickiego - KPP Myślenice oraz KP Dobczyce;
  • w 11 MBOT służy 28 żołnierzy OT z powiatu myślenickiego.

mjr Bartosz KUBAL

Oficer Prasowy