Rozstrzygnięcie X Ogólnopolskiego Konkursu Poezji im. Elżbiety Guśpiel

2020-11-09


KOMUNIKAT

z posiedzenia Jury X Ogólnopolskiego Konkursu Poezji

im. Elżbiety Guśpiel, które odbyło się

w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pcimiu

dnia 3 listopada 2020 roku

 

Eligiusz Dymowski OFM – przewodniczący

Jadwiga Malina – członek

Maria Zduń – członek

stwierdza, że na tegoroczny konkurs im. Elżbiety Guśpiel, nadesłano łącznie 90 wierszy, stanowiących 28 zestawów poetyckich w dwóch kategoriach.

 

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

KATERGORIA: DOROŚLI

NAGRODA PIERWSZA:

Marta Grucela - ; Godło: „Ma – lina”

NAGRODA DRUGA:

Krzysztof Martwicki – Płońsk; Godło: „aż tam”

NAGRODA TRZECIA:

Marek Szczerbiński – Kraków; Godło: „Zakopianka”

WYRÓŻNIENIE:

Magdalena Dryl – Sanok; Godło: „New Life”

KATEGORIA: DZIECI I MŁODZIEŻ

NAGRODA GŁÓWNA ZA ZESTAW WIERSZY:

Dominika Liszkiwicz , Piła, lat 16 , godło „Amelia”

Weronika Wajda – Krzyszkowice; lat 14

WYRÓŻNIENIE:

Emilia Iskra – Krzyszkowice; lat 10, za wiersz pt. „Kury”

WYRÓŻNIENIE:

Hanna Norek – Krzyszkowice; lat 11, za wiersz pt. „Jesień”

WYRÓŻNIENIE:

Weronika Moskwa – Krzyszkowice; lat 12, za wiersz pt. „Anioły”

Jury, w X Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Elżbiety Guśpiel, po przeczytaniu z uwagą wszystkich nadesłanych na Konkurs wierszy, stwierdza ich zróżnicowany artystycznie poziom. Cieszy niezmiernie fakt, iż poszczególne zestawy poetyckie nadesłane były z różnych regionów Polski, co potwierdza, że organizowany w Pcimiu konkurs cieszy się uznanym przez poetów zainteresowaniem.

Czas pandemii i wzrost zachorowań na COVID-19, niestety nie pozwala nam na bezpośrednie spotkanie z laureatami i miłośnikami Sztuki, tak jak to bywało w ubiegłych latach. Wierzymy jednak, że i ta, Jubileuszowa Poetycka Jesień, pomimo trudności i uzasadnionych obaw, zapisze się głęboko w pamięci zarówno laureatów, jurorów oraz organizatorów, a Patronka konkursu nadal będzie inspirować liczne grono autorów do pisania wierszy, czytelników zaś do nieustannego odkrywania i poznawania literatury, która uczy człowieka duchowej wrażliwości na dobro, miłość i piękno, przypominając w ten sposób o fundamentalnych wartościach naszego życia.

 

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl