OSTATNI DZIEŃ ZDJĘĆ DO FILMU JUŻ ZA NAMI

2020-09-18


Za nami kolejny i niestety ostatni dzień zdjęć do filmu o kliszczakach, a raczej o rytuałach związanych z tzw. tuką. Czym jest Tuka?. To zwyczaj dziś już zapomniany. Zgodnie z nim bogatsi gospodarze zwoływali wszystkich sąsiadów do pomocy przy wykopkach ziemniaków, a potem organizowali dla nich zabawę z tradycyjnymi potrawami. Stąd też pomysł by nakręcić o tym osobny film. Mamy oczywiście w pamięcii inną filmową historię związaną z naszym regionalnym folklorem " Wesele Kliszczackie". Tam historia miłości Jaśka i Hanki obleczona kliszczackimi ceremoniałami. Tu już zgoła inna, można by rzec bardziej przyźemna powiastka - ale równie ważna i istotna. Teraz tylko czekać na montażowe szlify, muzykę i cała postprodukcję. Mamy nadzieję że w finalnym aspekcie przyniesie nam wszystkim jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń.

reż.Danuta Oskwarek 

Projekt realizowany w ramach dofinansowania z programu Województwa Małopolskiego „Mecenat Małopolski”

Partnerami są

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu

Stowarzyszenie Talent

Związek Podhalan Oddział Górali Kliszczackich w Trzebuni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl