Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

2020-09-16

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to cykliczne wydarzenie, rokrocznie organizowane kiedy zbliża się jesień. Jego założeniem jest prowadzenie różnego rodzaju akcji związanych z promowaniem form komunikacji - innych niż jazda samochodem. Wszystko po to, aby chronić środowiko, a przy okazji zadbać także o zdrowie! Edycja przypadająca na ten rok wiąże się z hasłem „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

W naszej Gminie także swiętujemy ten tydzień, a niespodzianki, które przygotowaliśmy to m.in.

- ekowpisy w mediach społecznościowych służące budowaniu świadomości konieczności dbania o naturę,

- konkursy dla dzieci,

- wykłady związane z wpływem aktywności fizycznej (rower, chód) nie tylko na środowisko (mniej samochodów), ale także na nasze zdrowie,

- autorskie plakaty zapowiadające wydarzenie,

- spot promujący akcję.

_________

[Źródło: Małopolska]

Czym jest ETZT?

Kampania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu skupia się głównie na:

• zachęceniu jak największej liczby osób do używania alternatywnych form transportu (komunikacja publiczna, piesza lub rowerowa);
  • zwiększeniu świadomości oraz informowaniu o negatywnych konsekwencjach tradycyjnego transportu spalinowego;
  • stworzeniu miasta bardziej przyjaznego mieszkańcom.

W związku z tym od 16 do 22 września br. odbędzie się szereg imprez związanych z ideą zrównoważonego transportu. Ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, czyli 22 września przypada Międzynarodowy Dzień bez Samochodu, który jest zwieńczeniem wydarzenia.