Środki ochrony osobistej trafiły do placówek oświatowych

2020-09-10


Wszystkie placówki oświatowe z Gminy Pcim rozpoczęły rok szkolny w stacjonarnym trybie nauki. Szkoły Podstawowe otrzymały 3650 maseczek, 960 litrów płynu do dezynfekcji oraz bezdotykowe termometry. Natomiast Przedszkola oraz Punkty Przedszkolne otrzymały 1200 szt. maseczek, 540 litrów płynu do dezynfekcji oraz bezdotykowe termometry .  Zapas płynów i maseczek został przekazany bezpłatnie przez Ministerstwo Zdrowia po wcześniej rejestracji na platformie przez dyrektorów Szkół. Dodatkowo opracowano procedury postępowania i zachowania się w różnych miejscach szkoły takich jak stołówka, i świetlica. Choć trudno przewidzieć rozwój sytuacji związanej z epidemią COViD-19, na razie nie ma groźby zamknięcia którejkolwiek ze szkół lub któregokolwiek przedszkola. Dyrektorzy placówek oświatowych w Gminie Pcim nie zgłaszali do organu prowadzącego utrudnień.   

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl