PROFILAKTYKA RAKA PŁUC

2020-07-30


Zapraszamy na bezpłatne badanie płuc w ramach programu
„Profilaktyka raka płuc w powiecie myślenickim”

Rak płuc jest chorobą, która polega na niekontrolowanym rozroście złośliwych komórek nowotworowych w tkance płuca i może być wywołany przez wiele rakotwórczych czynników szczególnie przez dym tytoniowy, zanieczyszcone powietrze itp. Rak płuc jest najczestszą przyczyną zgonów spowodowanych chorobą nowotworową. Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 20 tys. pacjentów z tym nowotwoem, u większości już w stadium silnie zaawansowanym.

Mając na uwadze zdrowie mieszkańców, po raz kolejny zapraszamy do skorzystania z BEZPŁATNYCH BADAŃ z wykorzystaniem niskodawkowej Tomografii Komputerowej, których celem jest poprawa wykrywalności raka płuca na wczesnym etapie jego rozwoju.

Kto może skorzystać z bezpłatnej diagnostyki?

  • osoby zameldowane na terenie powiatu myślenickiego
  • osoby które ukończyły 45 r.ż.
  • nie chorują na choroby płucne i  nie są objęte opieką poradni specjalistycznych zajmujących się chorobami płuc
  • osoby u których w ostatnim roku nie wykonywano badań RTG lub tomografii komputerowej

Jak wziąć udział w programie?

  • Zapisy na badania prowadzone są w Oddziale Chorób Płuc SPZOZ w Myślenicach pod numerem telefonu 12 273 03 36, od poniedziałku do  piątku w godz. 8.00- 14.00

Gdzie można wykonać badanie?

  • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach (szpital),  ul. Szpitalna 2, 32-400 Myślenice

Co dzieje się dalej z wykonanym badaniem?

  • Przy odbiorze wyników pacjent będzie miał udzieloną edukacyjną poradę profilaktyczną obejmującą swoim zakresem tematycznym profilaktykę raka płuc i innych chorób układu oddechowego, w tym POChP i astmy oraz poradę lekarza specjalisty, obejmującą swoim zakresem analizę wyników badań TK.

W związku z z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 prosimy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa – maseczka, zachowanie odległości w kontakcie z innymi osobami, mycie i/lub dezynfekcja rąk!!!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl