Bitwa Warszawska - DEDYKOWANY PORTAL

2020-07-24


W tym roku nasz kraj obchodzi wyjątkową rocznicę – mija bowiem 100. rocznica Bitwy Warszawskiej – wyjątkowego wydarzenia, które do dzisiaj nazywane jest Cudem Nad Wisłą. Uchroniło bowiem całą Europę przez bolszewizmem, a Polsce pozwoliło zachować odzyskaną w 1918 r. niepodległość. W związku z tą rocznicą Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało wyjątkowe obchody, które odbywają się poprzez różnorakie formy. Jedną z nich jest serwis internetowy poświęcony Bitwie Warszawskiej, przygotowany we współpracy z Polskim Radiem S.A.

______________________________________________

[Źródło: Niepodległa]

Serwis został opracowany w formie nowoczesnej encyklopedii multimedialnej. Portal nie tylko opowiada o wojnie polsko-bolszewickiej, ale przede wszystkim pokazuje życie Polaków, istotne wydarzenia, fakty i postaci tamtego okresu. Do korzystania ze strony zapraszamy szczególnie szkoły, instytucje kultury, organizacje pozarządowe oraz lokalnych pasjonatów historii.


Portal bitwa1920.gov.pl został opracowany wspólnie z historykami i specjalistami Polskiego Radia. Za jego wartość merytoryczną odpowiada prof. Grzegorz Nowik z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W serwisie znalazły się m.in. materiały z archiwów Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) i archiwów dźwiękowych Polskiego Radia. Na stronie udostępniane są multimedialne plansze poświęcone poszczególnym wydarzeniom czy postaciom, które są uzupełnione o archiwalne zdjęcia, animacje, mapy, nagrania filmowe i dźwiękowe.
Nowy serwis jest dostępny w kilku wersjach językowych również pod adresem www.battle1920.eu, dla ułatwienia komunikacji dla użytkowników zagranicznych.

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl