MOBILNE BIURA PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"

2020-07-24


Na początku lipca w Parku Jordana w Myślenicach gościł Minister Klimatu Michał Kurtyka, którego obecność zainaugurowała działalność na terenie województwa małopolskiego i śląskiego mobilnych biur programu Czyste Powietrze. To program, który ma na celu wsparcie finansowe dotyczące wymiany źródeł ciepła.

Mobilne biura powstały z inicjatywy Ministerstwa Klimatu, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Mają one służyć jako pomoc w zakresie doradztwa, jeśli chodzi o różne rozwiązania i możliwości dotyczące np. wymiany pieców czy poprawnego wypełnienia wniosku.

- Mieszkańcy o wiele chętniej szukają pomocy w swojej okolicy, np. w urzędzie gminy, niż w odległej siedzibie WFOŚiGW w stolicy województwa. Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą krok po kroku jak wypełnić wniosek w Programie to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale w małych miejscowościach. Cieszę się, że Wojewódzki Fundusz w Krakowie oraz Wojewódzki Fundusz w Katowicach zdecydowały się na przełożenie tej idei w postaci uruchomienia mobilnych biur – podsumowuje minister klimatu, Michał Kurtyka.

Mobilne punkty działać będą przez cały okres wakacyjny aż do końca sierpnia. Sprawdź, kiedy mobilne biuro dojedzie do Twojej gminy: https://www.wfos.krakow.pl/mobilne-biuro-funduszu-w-gminach/ oraz www.wfosigw.katowice.pl

Przypominamy: w Gminie Pcim od połowy 2019 r. funkcjonuje stanowisko Ekodoradcy, który udziela niezbędnych informacji i pomocy w wypełnianiu wniosków, opartych o Program Czysta Powietrze: tel. 12 27 48 050 wew. 18, e-mail: kwandas@pcim.pl. Zapraszamy!

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl