Elektroniczny Odpis Aktów Stanu Cywilnego

2020-05-25

Informujemy, że Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło w rozszerzonej wersji e-usługę, umożliwiającą wnioskowanie online o odpis aktu stanu cywilnego. Dzięki tej e-usłudze odpis aktu stanu cywilnego z Gminy Pcim można uzyskać od ręki w wersji elektronicznej. Dokument jest generowany bezpośrednio z  Systemu Rejestrów Państwowych (SRP), a następnie automatycznie przesyłany na skrzynkę wnioskodawcy Mój Gov.

Nowa odsłona e-usługi to jedno z działań w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych POPC.

Uzyskaj z Gminy Pcim w pełni on-line odpis aktu stanu cywilnego (urodzenia, małżeństwa, zgonu).

E-usługa na Gov.pl:

Naciśnij przycisk „WYŚLIJ WNIOSEK” >> podaj dane na podstawie których zostanie przygotowany wniosek >> wybierz sposób płatności on-line >> gotowe - odpis elektroniczny został uzyskany.