Mieszkańcu - ponownie #REAGUJ

2020-04-23


MIESZKAŃCU – REAGUJ!

 

W związku z informacjami mieszkańców na temat zaśmiecania terenów leśnych, zwracamy się do Was z kolejnym komunikatem, prosząc ponownie o czujność i działania, w ramach gminnej akcji Mieszkańcu - #REAGUJ.

  • Kilka dni temu pisaliśmy do Was w sprawie nielegalnie pozostawianych śmieci. Sprawa została wyjaśniona i rozwiązana – między innymi dzięki Waszej czujności – za którą serdecznie dziękujemy.
  • Oprócz Waszej uwagi, która jest dla nas bardzo cenna i stanowi informację o tym, co dzieje się w gminie, jest też sporo inicjatyw, które podejmujecie, by samodzielnie zadbać o środowisko.
  • Jedną z nich jest zbieranie pozostawionych odpadów w lesie. Mieszkanka naszej gminy wraz z dziećmi postanowiła, przy okazji spaceru, oczyścić środowisko leśne z niszczącej go np. makulatury. Zebrane w ten sposób śmieci można składać np. przy przydrożnych koszach - w czasie trwania akcji; zostaną one odebrane raz w tygodniu. Prosimy o przesyłanie zdjęć z tego typu inicjatyw - podzielimy się nimi na stronie gminy i FB gminy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za takie przedsięwzięcia i zachęcamy każdego, kto ma możliwość, do włączenia się w pomoc gminie w zapobieganiu i powstrzymywaniu działań takich jak zaśmiecanie terenów leśnych.
  • Sytuacja jest znana Urzędowi. Jesteśmy na etapie rozwiązywania sprawy i uniemożliwiania dalszego nielegalnego pozostawiania odpadów. Tym mocniej jeszcze zachęcamy Was do reagowania na wszelakie przejawy takiego zachowania i informowania nas o nich. Dzięki Waszej pomocy nasza praca będzie miała znaczenie większe efekty!

 

 

NAJNOWSZE AKTUALNOŚCI
mapa strony

Urząd Gminy Pcim - 32-432 Pcim 563

tel. (012)274-80-50 - fax (012) 274-87-54 - email: info@pcim.pl