POZOSTAWIONE ODPADY

2020-04-09

W związku z rosnącą liczbą pozostawionych odpadów, które znajdujemy na terenie naszej gminy, zwracamy się do Was z ogromną prośbą:

• Korzystajmy z możliwości utylizacji odpadów wielkogabarytowych, które daje Gmina.
    Zgłoszenie odbioru tego typu śmieci przyjmowane jest raz w roku, są natomiast do wyboru trzy terminy, w których odbiór może się odbyć.
    Przekazywane odpady mogą mieć wagę do 200 kg.
    Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.
    Zachęcamy do tego, by zgłosić konieczność utylizacji i nie pozbywać się śmieci budowlanych czy wielkogabarytowych we własnym zakresie – pozostawiając je na terenie gminy. Jeśli śmieci przekraczają wagę 200 kg/rok, skontaktuj się - doradzimy w jaki sposób można je bezpiecznie zutylizować.

• Zwracajmy wspólnie uwagę i  reagujmy – zgłaszając do Gminy przypadki wyrzucenia odpadów na tereny zielone – nieprzeznaczone do pozostawiania na nich śmieci. Pozwoli to na rzetelną dbałość o środowisko i weryfikację osób odpowiedzialnych za zaśmiecanie naszej gminy.

• Pamiętajmy, że pozbywanie się odpadów w ten sposób, wygeneruje dodatkowe koszty, które poniesiemy Wszyscy – trzeba będzie bowiem tak czy owak te śmieci zutylizować. Skorzystajmy z możliwości zgłaszania chęci pozbycia się odpadów, o której pisaliśmy wyżej.

DBAJMY WSPÓLNIE O NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ!