Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Pcim
Gmina Pcim
 

Aktualności: VI Gminny Turniej Matematyczny "Mistrzostwa Matematyki"

VI Gminny Turniej Matematyczny
Jak co roku w Szkole Podstawowej  nr 3 w Pcimiu odbył się VI Gminny Turniej Matematyczny „Mistrzostwa Matematyki”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych. Turniej honorowym patronatem objął Wójt Gminy Pcim Pan Piotr Hajduk. Dzieci z pięciu szkół Gminy Pcim miały możliwość rywalizacji, poznania się, integracji międzyszkolnej oraz wymiany doświadczeń.
Turniej wyzwala aktywność uczniów, rozbudza większe zainteresowanie proponowaną problematyką, mobilizuje nauczycieli do wytężonej pracy, której wymiernym efektem stają się zasłużone sukcesy wychowanków.
Zadania były opracowywane tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas mozolnej pracy, opatrzone były one w rysunki i ciekawe treści.
Konkurs cieszył się powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali na poszczególne wyniki.
Najlepszymi okazali się:
1.    miejsce: Szkoła Podstawowa w Trzebuni
2.    miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Stróży
3.    miejsce: Szkoła Podstawowa nr 3 w Pcimiu
4.    miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Stróży
5.    miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pcimiu


Uczniowie reprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy, jednakże nie każdemu udało się pokonać trudności podczas rozwiązywania zadań. Wszyscy jednak wspierali się wzajemnie, w trakcie trwania licznych konkurencji. Turniej wzbudzał wiele emocji, nie tylko wśród dzieci ale też opiekunów. Najbardziej emocjonująca była chyba ostatnia konkurencja określona jako Va Bank, w której grupa sama decydowała za ile punktów zagra (mogli do tego wykorzystać wszystkie punkty, które zdobyli we wcześniejszych konkurencjach). W przypadku, kiedy odpowiedź zespołu na zadanie była błędna, postawiona ilość punktów odejmowana była od początkowego wyniku zespołu. Runda ta okazała się trudna, gdyż oprócz wiedzy, uczestnicy musieli wykazać się nie lada odpornością na stres, umiejętnością podejmowania decyzji, dobrą strategią, rozpoznaniem zamierzeń rywali, niezwykłą wiedzą oraz szybkością w wykonywaniu zadań. Do ostatecznego sukcesu konieczne było stworzenie zgranej grupy i jej dobra współpraca. Przydała się również odrobina szczęścia.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SP 3 Pcim

 
 

Wróć na poprzednią stronę
 
Promujemy:
Portal Sportowy Darmowy Internet Orkiestra "Orzeł" OSP Pcim KS PCIMIANKA Parafia Pcim OSP Stróża Stowarzyszenie "NADZIEJA" Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Talent" Myślenice iTV Telewizja Powiatowa Klub Krótkofalowców Doliny Raby Podróżnicy z Pcimia LKS TRZEBUNIA LKS WICHER Stróża Portal Ziemia Myślenicka Akademia Małego Sportowca Spółdzielnia Socjalna PRIMA Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Pcimiu